Przejdź do głównej treści »

Search Site


Kategorie Antyków:

 

Design w stylu Steampunk, Industrial , Loft i nie tylko

Surowa estetyka stylu industrialnego cieszy się obecnie ogromną popularnością. Jego historia ma swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych okresu wielkiej recesji w latach pięćdziesiątych. Był to czas bankructwa wielu fabryk i przedsiębiorstw czego konsekwencją była duża ilość opuszczonych budynków przemysłowych. Początkowo obiekty nie do końca zgodnie z prawem zajmowali artyści zamieniając je na mieszkania połączone z pracowniami i przestrzeniami wystawienniczymi. Polskie przekształcenia gospodarcze w latach dziewięćdziesiątych doprowadziły do porzucania wielu obiektów i wtedy też w naszym kraju zaczęła raczkować moda na styl industrialny i przekształcanie obiektów przemysłowych w mieszkania. Główne cechy stylu industrialnego to surowa estetyka, oszczędność, przemysłowy charakter, funkcjonalny minimalizm. W urządzaniu wnętrz króluje eklektyzm i przedmioty z dawnych epok. Dodatki w stylu industrialnym mają niepowtarzalny klimat minionych lat i niepowtarzalną historię.

Styl Steampunk jest młody, charakterystyczny i bardzo wyjątkowy z nutą tajemnicy.

Stylistycznie nawiązuje do epoki wiktoriańskiej nazywanej „epoką pary” gdyż był to czas rozwoju techniki. Nieoczywiste zestawienia wiktoriańskiej elegancji łączy z punkową anarchią i przekorą oraz zmechanizowaniem. We wnętrzach popularne są stal, miedź, drewno, naturalna skóra oraz rozwiązania loftowe. Charakterystyczne dla steampunk jest nadawanie nowej formy przedmiotom mechanicznym o zupełnie innym przeznaczeniu (np. rama lub podstawa lampy z kół zębatych). Wnętrza aranżowane są w taki sposób aby przywodziły na myśl wizje XIX wizjonerów wyobrażających sobie jak będzie wyglądał świat za sto lat.

W naszej ofercie znajdą Państwo przedmioty, które doskonale komponują się ze stylem industrialnym oraz steampunk: mapy, lupy, globusy, stare fotografie, czarno – białe ryciny, lampy, zabytki techniki z nowym duchem z naszej autorskiej pracowni oraz wiele innych przedmiotów wpisujących się w tą stylistykę.

(Źródło: Wikipedia)

 

Aluminiowe Godło z PRL

Aluminiowe godło z epoki PRL to ciekawa pamiątka historyczna i kolekcjonerska.


Tablica tłoczona i malowana przedstawia białego orła bez korony na czerwonym tle - symbol Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej od 1944 do 1989 roku. Wtórnie domalowana korona sugeruje, że tablica była używana jeszcze na przełomie lat 80/90, kiedy nastąpiły zmiany polityczne i społeczne w Polsce.


Stan tablicy jest dobry, ale widoczne są odpryski farby, przemalowania i wady aluminium. To oryginalny eksponat z tamtych czasów, który może być interesujący dla miłośników historii i designu.

Dowiedz się więcej

Cena: 299,00 zł

ATO-MAT słynny zegar Junghans MEISTER z epoki Mid-Century

Wyjąkowy zegar ścienny marki Junghans Meister. 

Elegancki i modernistyczny zegar wiszący z okrągłym drewnem tekowym i piękną  kwadratową mosiężną ramą wokół z uchwytem.
Idealny czasomierz z najdroższej kolekcji MEISTER ( mistrz) i mechanizmem ATO-MAT.
Luksusowy okaz dla kolekcjonerów zegarów lub miłośników modernizmu.
Gwarantuyjemy wiek na pisemnym CERTYFIKACIE AUTENTYCZNOŚCI.

Dowiedz się więcej

Cena: 3 999,00 zł

Bakelitowy zegar wiszący METRON nie tylko do biura

Polski zegar z początku lat 50'tych XX wieku!


Niespotykane wzornictwo przemysłowe w typie określanym dziś mianem Loft i Industrial, powstał w Polskiej Fabryce Zegarów METRON w Toruniu. Wyjątkowa, surowa obudowa z bakelitu , znanego z obudów dawnych radioodbiorników Pionier itp.


Zobacz ten ponadczasowy zegar wiszący z gwarancją sprawności i oryginalności.
Idealnie zaprezentuje się w loftowym salonie, minimalistycznym gabinecie czy nawet industrialnym biurze.

Dowiedz się więcej

Cena: 650,00 zł

BHP blaszany szyld z napisem: "Wypadek trwa sekundy leczenie miesiące"

Szukasz oryginalnej i stylowej ozdoby do swojego wnętrza? A może jesteś kolekcjonerem przedmiotów z epoki PRL?
Jeśli tak, to mamy dla Ciebie coś wyjątkowego - tablicę BHP z napisem: “Wypadek trwa sekundy leczenie miesiące”.


Tablica BHP to oryginalny i stylowy dodatek do wyjątkowego wnętrza.

Dowiedz się więcej

Cena: 285,00 zł

Blaszana tablica BHP z epoki PRL - Spożywanie posiłków na hali produkcyjnej

Oryginalna blaszana tablica BHP z charakterystyczną grafiką i ważnym przesłaniem.


Autentyczna tablica zakazowa BHP z epoki PRL, wykonana z oryginalnie malowanej blachy z przesłaniem o bezpieczeństwie i higienie pracy w miejscach produkcyjnych  zakazie spożywania posiłków!


 

Dowiedz się więcej

Cena: 349,00 zł

Czarny domofon - wewnętrzny interkom słuchawkowy z II połowy XX wieku

Wyjątkowy domofon z epoki zimnej wojny wyprodukowany około 1960 roku przez firmę: NORDFERN  z DDR (dawnego NRD).


Jeśli lubisz retro design i chcesz mieć oryginalny telefon wewnętrzny, to ten model jest dla Ciebie. Stylowy interkom to produkt niemieckiej firmy Fernmeldewerk Nordhausen, która była producentem telefonów w dawnej NRD. Domofon ma czarną obudowę z tworzywa sztucznego w ciekawej stylistyce z klasyczną formą słuchawki. Po dostosowaniu przez elektromontera może on nadal  służyć jako domofon systemu w furtce i bramie.

Dowiedz się więcej

Cena: 585,00 zł

Czarny domofon Siemens - interkom w bakelicie z epoki Art Deco

Vintage interkom - domofon SIEMENS w bakelitowej obudowie. Czarna kanciasta obudowa koresponduje ze stylistyką Art Deco i Bauhaus, dziś będzie niezwykłym uzupełnieniem stylowego wnętrza.


Wyjątkowy i oryginalny domofon firmy Siemens & Halske, który powstał w okresie Art Deco. To aparat analogowy z kruczo-czarnej obudowy z bakelitu, który ma opływowy kształt i trzystopniowy przycisk do otwierania bramy lub drzwi. To nie tylko sprawne urządzenie komunikacyjne, ale także piękny przedmiot dekoracyjny i kolekcjonerski.


To rzadka okazja, by mieć taki domofon w swoim domu lub biurze.

Dowiedz się więcej

Cena: 689,00 zł

Człowiek w masce przeciwgazowej przy szybie wentylacyjnym- Tablica BHP PRL

Zapraszamy do zakupu oryginalnej tablicy ostrzegawczej z wczesnego okresu PRL.


Motyw człowieka w masce przeciwgazowej przy szybie wentylacyjnym w charakterystycznym dla tamtych czasów stylistyce i dizajnie.
Blaszany szyld  powstał metodą natrysku szablonowego, a jego typowy styl i oryginalne napisy zachęcajace do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w miejscu pracy budzą dziś uśmiech na twarzy.

Dowiedz się więcej

Cena: 429,00 zł

ERICSSON markowy domofon z epoki Art Deco / Bauhaus

Domofon z epoki Art Deco wyprodukowany około 1910-1930 roku przez słynną firmę: L.M.Ericsson.


Ponadczasowe wzornictwo i użyteczny charakter, czynią z tego zabytku techniki ciekawy, a wręcz unikatowy dodatek do stylowego wnętrza. Odkryj historię telekomunikacji z interkomem firmy Ericsson z I połowy XX wieku.


Domofon to prawdziwy antyk z okresu Art Deco, który łączył elegancję i użyteczność. Telefon ma czarną, bakelitową obudowę, biały przycisk przywołujący i stylową słuchawkę. Zdobądź ten rzadki i cenny przedmiot kolekcjonerski!
Gwarantujemy wiek i autentyczność przedmiotu!

Dowiedz się więcej

Cena: 689,00 zł

Jazda wózkiem bez prawa jazdy - ostrzegawcza tablica BHP

Tablica ostrzegawcza z epoki PRL - "Jazda wózkiem bez prawa jazdy jest zabroniona"


Kup jedyną taką -oryginalną tablicę  ostrzegawczą- z epoki PRL z napisem “Jazda wózkiem bez prawa jazdy jest zabroniona” i grafiką wózka widłowego.


Idealna dekoracja dla miłośników retro i kolekcjonerów rzeczy z PRL-u. 
Rzadki i autentyczny okaz z ubiegłej epoki.

Dowiedz się więcej

Cena: 499,00 zł

Okulary przy pracy z ługami i kwasami - ostrzegawcza Tablica BHP z czasów PRL

Oryginalna tablica BHP z okresu PRL z napisem "Używaj okularów ochronnych przy wszelkich pracach z kwasami i ługami".


Autentyczna blacha malowana oryginalnie w epoce PRL, tło ciemnożółte, stylowa grafika przedstawiająca okulary robocze oraz butlę w charakterystycznych kolorach.
Wymiar: wysokość 59,5 cm, szerokość 31,5 cm.
Dostępna tylko jedna taka sztuka.

Dowiedz się więcej

Cena: 289,00 zł

Oryginalna tablica BHP transport cieczy żrących z epoki PRL

Oryginalna tablica BHP informująca o wymaganiach przy transporcie cieczy żrących z epoki PRL to niespotykana i autentyczna blacha informacyjna z przeszłości. 


Uproszczona grafika pociągu i butli idealnie oddają specyfikę przewozu niebezpiecznych cieczy. Ta tablica BHP będzie doskonałym dodatkiem do kolekcji kolekcjonerskich tablic.


Jeśli szukasz unikalnego i oryginalnego przedmiotu z nutką PRL, to ta tablica BHP transportu cieczy żrących na pewno spełni Twoje oczekiwania.
Dostępna tylko jedna sztuka w 100% oryginalna.


 

Dowiedz się więcej

Cena: 365,00 zł

Spawanie lub szlifowanie bez okularów ochronnych wzbronione - Tablica BHP z okresu PRL

Ostrzegawcza tablica BHP z czasów PRL z ciekwą garfiką i napisem to dziś doskonały eksponat kolekcjonerski.


Tablica ta została wykonana z blachy malowanej tzw. szablonową techniką, co nadaje jej niepowtarzalnego wyglądu. Znajdujący się na niej napis: "Spawanie lub szlifowanie bez okularów ochronnych wzbronione" oraz motyw gwiazdek, uproszczona głowa człowieka w zielonych okularach na czerwonym tle, stanowią jasne i wyraźne ostrzeżenie dla pracowników, że stosowanie okularów ochronnych jest niezbędne podczas wykonywania niektórych czynności.

Dowiedz się więcej

Cena: 229,00 zł

Tablica BHP z czasów PRL "znajmomość przepisów to gwarancja bezpieczeństwa"

Autentyczna tablica BHP z okresu PRL, która nie tylko jest ciekawym przedmiotem kolekcjonerskim, ale także kultowym eksponatem z zakresu historii BHP.


"Znajomość przepisów BHP gwarancją bezpieczeństwa pracy" głosi napis na starej tablicy,  stanowi doskonałą dekorację dla każdego biura inspektora BHP.
Tablica jest wykonana z malowanej blachy i zachowuje oryginalny charakter z czasów propagandowych haseł PRL. Prosta, a jednocześnie charakterystyczna grafika przedstawia pracownika siedzącego przy otwartej książce z przepisami BHP. Spore wymiary tablicy 59,5 cm wysokości i 31 cm szerokości, czynią z niej ciekawy okaz do zawieszenia na ścianie w garażu, barze lub muzeum PRL.

Dowiedz się więcej

Cena: 369,00 zł

Tablica BHP z okresu PRL - "Wskaż niebezpieczne miejsce nowo zatrudnionym"

Blaszana, oryginalna tablica BHP z okresu PRL to niepowtarzalny element historii i unikalny eksponat kolekcjonerski.


Zaprojektowana została niegdyś w celu ostrzeżenia nowo zatrudnionych pracowników przed niebezpiecznymi miejscami w zakładzie pracy. Autentyczny egzemplarz z okresu PRL to nie tylko ciekawa ozdoba dla miłośników historii, ale również doskonały element dekoracyjny do wyjątkowego wnętrza. Zwróci uwagę każdego, kto zobaczy ją na Twojej ścianie.


Nie przegap okazji, aby nabyć tę wartościową i autentyczną tablicę BHP z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Dowiedz się więcej

Cena: 229,00 zł

Tablica z epoki PRL - motyw tokarki i ostrzeżenie dla kierowników, majstrów i brygadzistów

Tablica z epoki PRL z unikalnym motywem tokarki i ostrzeżeniem dla kierowników, majstrów i brygadzistów o obowiązku sprawdzania stanowisk roboczych swoich pracowników.


Prawdziwa blaszana pamiątka z socjalistycznych czasów...
Wyjątkowa tablica  to idealny dodatek dla miłośników klimatu retro i przemysłowego designu.
Dzięki swojej niepowtarzalnej stylistyce i klimatowi z tamtych lat, przyciąga wzrok zainteresowanych tokarzy.

Dowiedz się więcej

Cena: 399,00 zł

Żądasz czystości Zachowaj ją sam! Kultowy, moralizatorski szyld z PRL

Kultowa tablica z epoki Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej to nie tylko cenny relikt historyczny, ale także fascynujący przykład propagandy socjalistycznej.


Na blasze wykonano moralizatorski napis: "Żądasz czystości ZACHOWAJ I PRZESTRZEGAJ JA SAM!", który miał na celu zachęcać do dbania o porządek i higienę w życiu codziennym.


Prawdziwy kawałek historii, który przypomina o życiu w socjalistycznej Polsce i jednocześnie może stać się interesującym elementem dekoracji wnętrza dla miłośników stylu vintage i kultury PRL-u.

Dowiedz się więcej

Cena: 599,00 zł

Żadne odszkodowanie nie wynagrodzi Kalectwa - tablica PRL

Autentyczna tablica ostrzegawcza z epoki PRL.


Agencja ubezpieczeniowa i biura BHP kojarzą nam sie ze sterylnymi i nudnymi wnętrzami, dzięki takiej tablicy wnętrze zyska wyjątkowego charakteru,a odwiedzający je goście i klienci poczują sie z pewnością zaintrygowani.


Oryginalna tablica jest wykonana z malowanej blachy i zachowuje charakter propagandowych haseł PRL. Uproszczona grafika, z ponadczasową sentencją czyni z tego okazu wartościowy eksponat kolekcjonerski, który może być świetnym zalążkiem do budowania prywatnej kolekcji.

Dowiedz się więcej

Cena: 669,00 zł

 

Mój koszyk

Nie masz produktów w koszyku.

Wycena antyków

Wycena antyków